Warmińsko - mazurski związek

LEKKIEJ ATLETYKI W OLSZTYNIE

Mistrzostwa Polski U16

22 i 23 września w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski U16. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z naszego województwa plasując się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej. Dwa złote medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem zdobyła podopieczna trenera Waldemara Gajowniczka z MOS Zatoki Braniewo, Alicja Gajewska. Złoto w biegu na 1000 m wywalczył Kacper Lewalski MKS Truso Elbląg, trener Czesław Nagy. Brązowe medale zdobyli: Kornacka Kinga (600 m) z KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, podopieczna trenera Leona Prusakowskiego, Nowakowski Jakub (110 m ppł) z KS AZS UWM Olsztyn, którego talent odkryła i w końcówce walki z chorobą przekazała pod opiekę obecnemu trenerowi Zbigniewowi Ludwichowskiemu, będąca ciągle w naszych sercach ŚP Krystyna Żegis. Trzeci brązowy medal zdobył zawodnik UKS MOSiR Działdowo, Artur Cytlał (rzut oszczepem) podopieczny trenera-taty Jacka Cytlała. Zawodnikom i trenerom składamy serdeczne gratulacje.